Kaip prižiūrėti dantų tiesinimo kapas

Jei pasirinkote dantų tiesinimą kapomis, tikriausiai žinote, jog jas būtina nešioti 20–22 valandas per parą. Todėl, norint išvengti jų deformacijos, spalvos bei skaidrumo pokyčių, kapas reikia itin kruopščiai prižiūrėti. Tinkama dantų tiesinimo kapų priežiūra taip pat neleis kauptis apnašoms ir bakterijoms, sukeliančioms dantų ėduonį ir kitas dantų bei minkštųjų audinių ligas.

Kokius esminius žingsnius būtina žinoti?

Klinikų tinklo „Tiesinimo kapos“ specialistai pateikia naudingų patarimų, padėsiančių užtikrinti sklandų ir efektyvų dantų tiesinimo kapomis procesą.

step

01

Dantų tiesinimo kapas laikykite joms skirtoje dėžutėje. Kaskart, jas išsiėmę, praskalaukite jas praskalauti vėsiu ( jokiu būdu ne karštu, nes jis gali deformuoti kapas) tekančiu vandeniu.
step

02

Kas vakarą kapas kruopščiai išvalykite minkštu dantų šepetėliu ir dantų pasta, neturinčia abrazyvių dalelių, arba švelniu, bekvapiu muilu. Po to nuplaukite jas vėsiu tekančiu vandeniu. Kapoms valyti naudokite atskirą dantų šepetėlį. Nenaudokite spalvoto muilo ar kitų priemonių, galinčių pakeisti kapų spalvą, taip pat kieto šepetėlio ir abrazyvios dantų pastos, galinčių jas pažeisti.
step

03

Niekada nevalgykite ir negerkite ( išskyrus šaltą vandenį) neišsiėmę tiesinimo kapų. Nešiojant kapas pasistenkite nerūkyti, nekramtyti kramtomos gumos, vengti dažančių turinčių maisto produktų ir gėrimų.
step

04

Nešiojant kapas ypač atsakingai rūpinkitės burnos ertmės higiena. Rytais ir vakarais, išsiėmę kapas, dantis valykite naudodami tarpdančių siūlą, dantų pastą ir dantų šepetėlį. Pasistenkite dantis išsivalyti po kiekvieno valgymo, o jeigu tokios galimybės neturite – gerai praskalaukite burną vėsiu vandeniu ar skalavimo skysčiu.
step

05

Atminkite, kad tiesinimo kapų ir burnos priežiūra bei atsakingas jų dėvėjimas yra nepaprastai svarbūs siekiant Jūsų svajonių rezultato.
logo

Norite sužinoti daugiau apie ortodontinį gydymą dantų tiesinimo kapomis?

Registruokitės konsultacijai! Patyrę dantų tiesinimo specialistai pasirengę išsamiai atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.

D.U.K.

Prieš dantų tiesinimą kapomis, kyla įvairiausių klausimų. Kviečiame sužinoti atsakymus į dažniausiai mūsų specialistams užduodamus klausimus.

Kaip pradėti gydymą?

Išsirinkite kliniką „Tiesinimo kapos“ Jums patogiame mieste ir užsiregistruokite vizitui. Konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertins Jūsų dantų būklę, išklausys Jūsų lūkesčius, sudarys gydymo planą, pristatys būsimų rezultatų vizualizaciją. Jūs taip pat sužinosite, kiek laiko truks gydymas ir kokia tiksliai bus jo kaina. Jums patvirtinus gydymo planą, bus pradėta kapų gamyba ir galėsite pradėti gydymą.


Kiek trunka dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimo kapomis trukmė priklauso nuo dantų būklės, norimų pasiekti rezultatų ir atsakingo kapų devėjimo. Įprastai gydymas trunka 6–18 mėnesių.


Ar dažnai reikės lankytis pas gydytoją?

Kontroliniams vizitams pas gydytoją reikės atvykti tik maždaug kas 6–8 savaites.


Kokio amžiaus žmonėms tinka gydymas kapomis?

Gydymas dantų tiesinimo kapomis gali būti taikomas bet kokio amžiaus žmonėms, turintiems visus nuolatinius dantis.


Ar gydymas kapomis skausmingas?

Pirmomis gydymo dienomis, o taip pat kaskart užsidėję naujas kapas, galite jausti lengvą dantų veržimą ir dantenų maudimą, tačiau šie pojūčiai per kelias dienas praeina.


Ar kapos gali iškristi kalbant ar juokiantis?

Kapos priglunda ir švelniai sukimba su Jūsų dantimis, todėl jas dėvėdami galėsite drąsiai kalbėti ir nevaržomai juoktis – jos tikrai neiškris.


Ar kapos iš tiesų yra nematomos?

Dantų tiesinimo kapos yra skaidrios, todėl aplinkiniai jų beveik nepastebi.


Ar galima pamatyti kaip dantys atrodys po gydymo?

Prieš pradedant gydymą, visuomet sudaromas ir pacientui detaliai pristatomas 3D gydymo planas su būsimo rezultato vizualizacija. Taigi, galėsite pamatyti, kaip judės Jūsų dantys ir kaip jie ir Jūsų šypsena atrodys po gydymo.


Ar gydymas kapomis brangus?

Dantų tiesinimas kapomis yra brangesnis gydymo metodas negu gydymas standartiniais metaliniais breketais. Tačiau gydymo kapomis kaina yra panaši į gydymo keramikiniais ar safyriniais breketais ir žemesnė negu dantų tiesinimas individualiais liežuviniais breketais. Šį tiesinimo būdą pasirinkę pacientai džiaugiasi komfortu gydymo metu, lengva kapų bei burnos ertmės priežiūra ir gydymo rezultatu – jie sako, kad šis tiesinimo būdas tikrai vertas savo kainos ir kad neabejodami rekomenduotų jį savo draugams ar artimiesiems.


Kaip kapos tiesina dantis?

Dantų tiesinimo kapos švelniai spaudžia dantis ir stumia juos į suplanuotą padėtį. Tam, kad dantys nuolat judėtų reikiama linkme, kapos kas 10-14 dienų yra keičiamos naujomis.


Ar tiesinant dantis kapomis reikalingos papildomos priemonės?

Tam, kad kapa geriau laikytųsi, gydymo metu ant kai kurių dantų užklijuojami maži plombinės medžiagos gabalėliai. Siekiant, kad dantys lengviau ir greičiau judėtų norima kryptimi, gali būti naudojamos ir specialios elastinės gumelės.