Naudinga informacija

Pradėjote dantų tiesinimą kapomis? Patyrę dantų tiesinimo specialistai primena, ką svarbu žinoti, norint užtikrinti sklandžią gydymo eigą ir per numatytą laiką pasiekti norimą rezultatą.

Ką svarbu žinoti, tiesinant dantis kapomis

Dantų tiesinimas kapomis – tai bendras gydytojo ir Jūsų darbas, kurio rezultatui Jūsų kruopštumas ir atsakingas požiūris turi didžiulę reikšmę. Norint pasiekti užsibrėžtą rezultatą per numatytą laiką, kapas būtina nešioti ne trumpiau nei 22 valandas per parą. O norint apsaugoti jas nuo deformacijos, skaidrumo praradimo, spalvos pokyčių, neleisti kauptis bakterijoms ir išvengti ėduonies ir dantenų ligų, labai svarbu kapas tinkamai prižiūrėti.

Pateikiame rekomendacijas, padėsiančias užtikrinti sklandžią dantų tiesinimo eigą

1.

Neišsiėmus tiesinimo kapų, galima gerti tik vėsų vandenį. Visais kitais atvejais, valgant ar geriant, kapas būtina išsiimti.

2.

Kapas išsiėmus, rekomenduojama jas laikyti specialioje dėžutėje.

3.

Siekiant išvengti apnašų ir bakterijų kaupimosi, vėl užsidedant kapas, būtina prieš tai jas išvalyti ar bent praskalauti vėsiu vandeniu. Svarbu žinoti, kad karštas vanduo gali nulemti kapų formos pokyčius, todėl juo skalauti kapų negalima.

4.

Po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo patariama išsivalyti dantis, o jei to padaryti neturite galimybės – bent išskalauti burną vandeniu ar skalavimo skysčiu.

5.

Kiekvieną vakarą, naudojant minkštą dantų šepetėlį ir švelnią dantų pastą ar natūralų, bekvapį muilą, kapas būtina kruopščiai išvalyti iš viršaus ir apačios, o išvalius – praskalauti vėsiu tekančiu vandeniu. Kapų valymui negalima naudoti kieto šepetėlio, abrazyvių dalelių turinčios dantų pastos, spalvoto muilo ir kitų priemonių, galinčių kapas pažeisti ar nudažyti.

6.

Išsiėmus kapas, ryte ir vakare, naudojant dantų pastą, minkštą dantų šepetėlį ir tarpdančių siūlą, būtina kruopščiai išsivalyti dantis, taip pat nuvalyti liežuvio paviršių.

7.

Rūkymas, kramtomoji guma, didelę pigmentaciją turintys produktai gali nulemti kapų elastingumo, formos ir spalvos pokyčius, todėl dantų tiesinimo kapomis metu patariama jų vengti.

8.

Informacija pacientams po dantų tiesinimo kapomis. Baigus gydymą, siekiant išsaugoti taisyklingą dantų padėtį, dantys užfiksuojami retencine kapa arba vielute. Taip užtikrinamas ilgalaikis rezultatas.

D.U.K.

Prieš dantų tiesinimą kapomis, kyla įvairiausių klausimų. Kviečiame sužinoti atsakymus į dažniausiai mūsų specialistams užduodamus klausimus.

Kaip pradėti gydymą?

Išsirinkite kliniką „Tiesinimo kapos“ Jums patogiame mieste ir užsiregistruokite vizitui. Konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertins Jūsų dantų būklę, išklausys Jūsų lūkesčius, sudarys gydymo planą, pristatys būsimų rezultatų vizualizaciją. Jūs taip pat sužinosite, kiek laiko truks gydymas ir kokia tiksliai bus jo kaina. Jums patvirtinus gydymo planą, bus pradėta kapų gamyba ir galėsite pradėti gydymą.


Kiek trunka dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimo kapomis trukmė priklauso nuo dantų būklės, norimų pasiekti rezultatų ir atsakingo kapų devėjimo. Įprastai gydymas trunka 6–18 mėnesių.


Ar dažnai reikės lankytis pas gydytoją?

Kontroliniams vizitams pas gydytoją reikės atvykti tik maždaug kas 6–8 savaites.


Kokio amžiaus žmonėms tinka gydymas kapomis?

Gydymas dantų tiesinimo kapomis gali būti taikomas bet kokio amžiaus žmonėms, turintiems visus nuolatinius dantis.


Ar gydymas kapomis skausmingas?

Pirmomis gydymo dienomis, o taip pat kaskart užsidėję naujas kapas, galite jausti lengvą dantų veržimą ir dantenų maudimą, tačiau šie pojūčiai per kelias dienas praeina.


Ar kapos gali iškristi kalbant ar juokiantis?

Kapos priglunda ir švelniai sukimba su Jūsų dantimis, todėl jas dėvėdami galėsite drąsiai kalbėti ir nevaržomai juoktis – jos tikrai neiškris.


Ar kapos iš tiesų yra nematomos?

Dantų tiesinimo kapos yra skaidrios, todėl aplinkiniai jų beveik nepastebi.


Ar galima pamatyti kaip dantys atrodys po gydymo?

Prieš pradedant gydymą, visuomet sudaromas ir pacientui detaliai pristatomas 3D gydymo planas su būsimo rezultato vizualizacija. Taigi, galėsite pamatyti, kaip judės Jūsų dantys ir kaip jie ir Jūsų šypsena atrodys po gydymo.


Ar gydymas kapomis brangus?

Dantų tiesinimas kapomis yra brangesnis gydymo metodas negu gydymas standartiniais metaliniais breketais. Tačiau gydymo kapomis kaina yra panaši į gydymo keramikiniais ar safyriniais breketais ir žemesnė negu dantų tiesinimas individualiais liežuviniais breketais. Šį tiesinimo būdą pasirinkę pacientai džiaugiasi komfortu gydymo metu, lengva kapų bei burnos ertmės priežiūra ir gydymo rezultatu – jie sako, kad šis tiesinimo būdas tikrai vertas savo kainos ir kad neabejodami rekomenduotų jį savo draugams ar artimiesiems.


Kaip kapos tiesina dantis?

Dantų tiesinimo kapos švelniai spaudžia dantis ir stumia juos į suplanuotą padėtį. Tam, kad dantys nuolat judėtų reikiama linkme, kapos kas 10-14 dienų yra keičiamos naujomis.


Ar tiesinant dantis kapomis reikalingos papildomos priemonės?

Tam, kad kapa geriau laikytųsi, gydymo metu ant kai kurių dantų užklijuojami maži plombinės medžiagos gabalėliai. Siekiant, kad dantys lengviau ir greičiau judėtų norima kryptimi, gali būti naudojamos ir specialios elastinės gumelės.


logo

Norite sužinoti daugiau apie ortodontinį gydymą dantų tiesinimo kapomis?

Registruokitės konsultacijai! Patyrę dantų tiesinimo specialistai pasirengę išsamiai atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.

Kodėl verta rinktis dantų tiesinimą kapomis?

Geresnė gyvenimo kokybė

Po gydymo dantų tiesinimo kapomis žmonės nebejaučia diskomforto, labiau pasitiki savimi ir apsisaugo nuo galimų problemų ateityje susijusių su dantų susigrūdimu ir netaisyklingu sąkandžiu.

Efektyvus ir moksliškai pagrįstas gydymas

Gydymas tiesinimo kapomis yra paremtas moksliniais tyrimais ir prižiūrimas sertifikuotų gydytojų ortodontų ir mokslininkų komandos. Taip užtikrinima aukščiausia gydymo kokybė ir nepriekaištingas rezultatas.

Nematoma, patogu ir neskausminga

Drąsiai šypsokitės! Niekas net nepastebės, kad dėvite dantų tiesinimo kapas. Gydymo metu nepatirsite skausmo. Jums nereikės keisti savo kasdienių įpročių, galėsite ir toliau valgyti savo mėgiamą maistą.

Tinka visiems gydymo atvejams

Tiesinimo kapomis galima išgydyti beveik visus ortodontinius atvejus, net ir tuos, kuriuos iki šiol buvo galima išgydyti tik breketais.

Pamatykite savo galutinę šypseną

Naudodojant 3D gydymo planavimo technologiją, dar prieš pradedant gydymą Jums parodysime, kaip atrodys jūsų šypsena jį pabaigus.

Kainos

Dantų tiesinimo kapomis kaina priklauso nuo klinikinės situacijos sudėtingumo ir norimų pasiekti rezultatų. Susipažinkite su preliminariomis gydymo kainomis, o tikslią kainą sužinokite atvykę į konsultaciją.