Kuo dantų tiesinimo kapos pranašesnės už breketus

Jeigu nusibodo slėpti savo šypseną ir ieškote komfortiško būdo ištiesinti dantis, nematomos dantų tiesinimo kapos – būtent tai, ko Jums reikia.

Jeigu nusibodo slėpti savo šypseną ir ieškote komfortiško būdo ištiesinti dantis, nematomos dantų tiesinimo kapos – būtent tai, ko Jums reikia. Su jomis tiesinti dantis – patogu ir paprasta. Skaidrios, iš nesukeliančio alergijų termoplastinio poliesterio kiekvienam pacientui individualiai gaminamos kapos, palaipsniui stumia dantis į reikiamą padėtį. Taigi, jos beveik nepastebimai, tačiau efektyviai ištiesina dantis, panaikina tarpelius tarp dantų, koreguoja dantų susigrūdimą, atsikišusius priekinius dantis, netaisyklingą sąkandį.

Klinikos „Tiesinimo kapos“ gydytojai ortodontai pasakoja, kokiais dar privalumais pasižymi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje sparčiai populiarėjančios dantų tiesinimo kapos.

Pasak patyrusių specialistų, lyginant su tradiciniais breketais, skaidrios kapos turi išties daug privalumų, Bene didžiausias jų yra tai, jog jos yra beveik nepastebimos, o tai reiškia, kad niekas kitas, išskyrus Jus ir Jūsų odontologą, nežinos, kad tiesinate dantis. Tiesinant dantis šiuo būdu, galima drąsiai šypsotis ir užsiimti įprasta kasdienine veikla, nepatiriant jokių nepatogumų.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tiesinimo kapos gali ištiesinti dantis per dvigubai trumpesnį laiką nei tiesinant breketais. Tiesinimas tradiciniais breketais įprastai trunka nuo 12 iki 24 mėnesių, tuo tarpu su nematomomis dantų tiesinimo kapomis norimą rezultatą galima pasiekti gali ištiesinti dantis per 6–12 mėnesių.
Tiesinimo kapos nėra tvirtinamos prie dantų kaip tradiciniai breketai. Jos tiesiog uždedamos ant jų, o prireikus kapas galima išsiimti. Tiesa, tuo piktnaudžiauti nereikėtų. Kapas patariama išsiimti tik valgant, geriant ir valantis dantis, nes norint pasiekti užsibrėžtą rezultatą per suplanuotą laiką, kapas reikia nešioti ne mažiau nei 22 valandas per parą.

Tai, kad kapas galima išsiimti valgymo metu – dar vienas svarbus privalumas, nes tiesindami dantis kapomis galėsite mėgautis bet kokiu mėgstamu maistu be jokių apribojimų.
Tiesa, nors nešiojant kapas burnos higienos taisyklės iš esmės nesikeičia, o dantų ir tarpdančių priežiūrai naudojamos tos pačios priemonės, dantis reikės valytis dažniau. Siekiant išvengti ėduonies atsiradimo rizikos, tai daryti rekomenduojama kaskart prieš užsidedant kapas po kiekvieno valgio ir gėrimo. Kai dantų išsivalyti nėra galimybės, rekomenduojama juos bent gerai išskalauti.

Tiesinimo kapos – ir daug patogesnės už breketus. Medžiaga, iš kurios jos pagamintos, yra lygi ir šiek tiek lanksti, todėl su jomis nejausite diskomforto, nebus ir jokio pavojaus susižeisti burnos gleivinę ar liežuvį.

Be visų išvardintų šio metodo pranašumų svarbu ir tai, kad tiesinant dantis kapomis, Jums prireiks mažiau apsilankymų pas gydytoją odontologą. Tiesinimo kapos, palaipsniui stumiančios dantis į teisingą padėtį, savarankiškai keičiamos kas dvi savaites. Kiekvieno vizito metu pacientui duodamas kelių kapų komplektas, todėl pas odontologą reikės atvykti tik kartą per 6–8 savaites.

Tačiau nors dantų tiesinimas skaidriomis dantų kapomis pasižymi daugybe privalumų ir gali sėkmingai spręsti net sudėtingiausias ortodontines problemas, klinikos „Tiesinimo kapos“ specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad visgi tai nėra universalus, visiems pacientams tinkamas gydymo metodas. Ar dantų tiesinimas kapomis tinkamas kiekvienu atveju nusprendžia gydytojas odontologas.

Svajojate apie tiesius dantis ir nepriekaištingą šypseną? Laukiame Jūsų klinikoje „Tiesinimo kapos“ Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ar Joniškyje! Ilgametę patirtį turintys dantų tiesinimo specialistai, įvertinę Jūsų dantų būklę ir išklausę Jūsų lūkesčių, parinks būtent Jums tinkamiausią dantų tiesinimo būdą, efektyviai išspręsiantį Jūsų problemas.

logo

Norite sužinoti daugiau apie ortodontinį gydymą dantų tiesinimo kapomis?

Registruokitės konsultacijai! Patyrę dantų tiesinimo specialistai pasirengę išsamiai atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.

D.U.K.

Prieš dantų tiesinimą kapomis, kyla įvairiausių klausimų. Kviečiame sužinoti atsakymus į dažniausiai mūsų specialistams užduodamus klausimus.

Kaip pradėti gydymą?

Išsirinkite kliniką „Tiesinimo kapos“ Jums patogiame mieste ir užsiregistruokite vizitui. Konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertins Jūsų dantų būklę, išklausys Jūsų lūkesčius, sudarys gydymo planą, pristatys būsimų rezultatų vizualizaciją. Jūs taip pat sužinosite, kiek laiko truks gydymas ir kokia tiksliai bus jo kaina. Jums patvirtinus gydymo planą, bus pradėta kapų gamyba ir galėsite pradėti gydymą.


Kiek trunka dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimo kapomis trukmė priklauso nuo dantų būklės, norimų pasiekti rezultatų ir atsakingo kapų devėjimo. Įprastai gydymas trunka 6–18 mėnesių.


Ar dažnai reikės lankytis pas gydytoją?

Kontroliniams vizitams pas gydytoją reikės atvykti tik maždaug kas 6–8 savaites.


Kokio amžiaus žmonėms tinka gydymas kapomis?

Gydymas dantų tiesinimo kapomis gali būti taikomas bet kokio amžiaus žmonėms, turintiems visus nuolatinius dantis.


Ar gydymas kapomis skausmingas?

Pirmomis gydymo dienomis, o taip pat kaskart užsidėję naujas kapas, galite jausti lengvą dantų veržimą ir dantenų maudimą, tačiau šie pojūčiai per kelias dienas praeina.


Ar kapos gali iškristi kalbant ar juokiantis?

Kapos priglunda ir švelniai sukimba su Jūsų dantimis, todėl jas dėvėdami galėsite drąsiai kalbėti ir nevaržomai juoktis – jos tikrai neiškris.


Ar kapos iš tiesų yra nematomos?

Dantų tiesinimo kapos yra skaidrios, todėl aplinkiniai jų beveik nepastebi.


Ar galima pamatyti kaip dantys atrodys po gydymo?

Prieš pradedant gydymą, visuomet sudaromas ir pacientui detaliai pristatomas 3D gydymo planas su būsimo rezultato vizualizacija. Taigi, galėsite pamatyti, kaip judės Jūsų dantys ir kaip jie ir Jūsų šypsena atrodys po gydymo.


Ar gydymas kapomis brangus?

Dantų tiesinimas kapomis yra brangesnis gydymo metodas negu gydymas standartiniais metaliniais breketais. Tačiau gydymo kapomis kaina yra panaši į gydymo keramikiniais ar safyriniais breketais ir žemesnė negu dantų tiesinimas individualiais liežuviniais breketais. Šį tiesinimo būdą pasirinkę pacientai džiaugiasi komfortu gydymo metu, lengva kapų bei burnos ertmės priežiūra ir gydymo rezultatu – jie sako, kad šis tiesinimo būdas tikrai vertas savo kainos ir kad neabejodami rekomenduotų jį savo draugams ar artimiesiems.


Kaip kapos tiesina dantis?

Dantų tiesinimo kapos švelniai spaudžia dantis ir stumia juos į suplanuotą padėtį. Tam, kad dantys nuolat judėtų reikiama linkme, kapos kas 10-14 dienų yra keičiamos naujomis.


Ar tiesinant dantis kapomis reikalingos papildomos priemonės?

Tam, kad kapa geriau laikytųsi, gydymo metu ant kai kurių dantų užklijuojami maži plombinės medžiagos gabalėliai. Siekiant, kad dantys lengviau ir greičiau judėtų norima kryptimi, gali būti naudojamos ir specialios elastinės gumelės.