Ar dantų tiesinimas nematomomis kapomis visiems tinkamas gydymo būdas?

Dantų tiesinimas kapomis – inovatyvus ortodontinis metodas, padedantis greitai pamiršti kreivų dantų ir netaisyklingo sakandžio sukeliamas problemas ir turėti gražią bei sveiką šypseną. Šio gydymo metu, kas kelias savaites keičiant kiekvienam pacientui individualiai pagamintas tiesinančias išimamas kapas, dantys palaipsniui stumiami į reikiamą padėtį.

Dantų tiesinimo kapomis galima beveik nepastebimai, tačiau efektyviai ištiesinti dantis, panaikinti tarpelius tarp dantų, koreguoti dantų susigrūdimą, atsikišusius priekinius dantis, sąkandį. Tiesinant dantis šiuo būdu, nereikia keisti savo įpročių ar gyvenimo būdo, galima drąsiai šypsotis ir užsiimti įprasta kasdienine veikla. Tačiau, ar šis vis didesnio pacientų susidomėjimo sulaukiantis dantų tiesinimo metodas tinkamas visiems?

Pasak klinikų tinklo „Tiesinimo kapos“ specialistų, ortodontinis gydymas skaidriomis dantų tiesinimo kapomis gali būti atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems – paciento amžius neriboja jo taikymo galimybių ir efektyvumo. Tačiau yra viena būtina sąlyga – pacientas, pradedant gydymą dantų tiesinimo kapomis, turi turėti visus nuolatinius dantis.

Pasirinkus gydymą šiuo metodu, jo metu naudojamos skaidrios tiesinančios kapos, kurios gaminamos iš biologiškai suderinamo termoplastinio poliesterio. Todėl skirtingai nei metaliniai breketai, galintys sukelti alergiją metalų lydiniams jautriems pacientams, kapos nesukelia jokios alergijų rizikos.

Tačiau, svarbu žinoti, kad ortodontinis gydymas kapomis gali būti pradedamas tik esant sveikiems dantims, tad esant dantų ėduoniui ar kitoms ligoms, prieš dantų tiesinimą kapomis būtina atlikti reikiamą gydymą.

Dantų tiesinimas kapomis negalimas ir esant tam tikriems klinikiniams atvejams – tokiu atveju gali būti rekomenduotas kitas ortodontinio gydymo metodas, efektyviau išspręsiantis Jūsų problemas. Koks dantų tiesinimo būdas tinkamiausias Jums, įvertinęs Jūsų dantų ir sąkandžio būklę, patars gydytojas odontologas.

Dar vienas svarbus momentas – paciento, planuojančio rinktis šį gydymo būdą, sąmoningumas ir atsakingas požiūris. Siekiant efektyvaus rezultato, dantų kapas būtina nešioti ne trumpiau nei 20–22 valandas per parą. Jei kapas nešiosite trumpiau ar nereguliariai, pasiekti norimą rezultatą bus sudėtinga.

Svajojate apie tiesius, lengvai prižiūrimus dantis ir harmoningą šypseną, tačiau nežinote, ar dantų tiesinimas kapomis Jums tinkamas? Registruokitės į dantų tiesinimo specialisto konsultaciją klinikoje „Tiesinimo kapos“ Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ar Joniškyje ir atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus. Kuo anksčiau kreipsitės ir pradėsite ortodontinį gydymą, tuo lengvesnis ir trumpesnis jis bus.

logo

Norite sužinoti daugiau apie ortodontinį gydymą dantų tiesinimo kapomis?

Registruokitės konsultacijai! Patyrę dantų tiesinimo specialistai pasirengę išsamiai atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.

D.U.K.

Prieš dantų tiesinimą kapomis, kyla įvairiausių klausimų. Kviečiame sužinoti atsakymus į dažniausiai mūsų specialistams užduodamus klausimus.

Kaip pradėti gydymą?

Išsirinkite kliniką „Tiesinimo kapos“ Jums patogiame mieste ir užsiregistruokite vizitui. Konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertins Jūsų dantų būklę, išklausys Jūsų lūkesčius, sudarys gydymo planą, pristatys būsimų rezultatų vizualizaciją. Jūs taip pat sužinosite, kiek laiko truks gydymas ir kokia tiksliai bus jo kaina. Jums patvirtinus gydymo planą, bus pradėta kapų gamyba ir galėsite pradėti gydymą.


Kiek trunka dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimo kapomis trukmė priklauso nuo dantų būklės, norimų pasiekti rezultatų ir atsakingo kapų devėjimo. Įprastai gydymas trunka 6–18 mėnesių.


Ar dažnai reikės lankytis pas gydytoją?

Kontroliniams vizitams pas gydytoją reikės atvykti tik maždaug kas 6–8 savaites.


Kokio amžiaus žmonėms tinka gydymas kapomis?

Gydymas dantų tiesinimo kapomis gali būti taikomas bet kokio amžiaus žmonėms, turintiems visus nuolatinius dantis.


Ar gydymas kapomis skausmingas?

Pirmomis gydymo dienomis, o taip pat kaskart užsidėję naujas kapas, galite jausti lengvą dantų veržimą ir dantenų maudimą, tačiau šie pojūčiai per kelias dienas praeina.


Ar kapos gali iškristi kalbant ar juokiantis?

Kapos priglunda ir švelniai sukimba su Jūsų dantimis, todėl jas dėvėdami galėsite drąsiai kalbėti ir nevaržomai juoktis – jos tikrai neiškris.


Ar kapos iš tiesų yra nematomos?

Dantų tiesinimo kapos yra skaidrios, todėl aplinkiniai jų beveik nepastebi.


Ar galima pamatyti kaip dantys atrodys po gydymo?

Prieš pradedant gydymą, visuomet sudaromas ir pacientui detaliai pristatomas 3D gydymo planas su būsimo rezultato vizualizacija. Taigi, galėsite pamatyti, kaip judės Jūsų dantys ir kaip jie ir Jūsų šypsena atrodys po gydymo.


Ar gydymas kapomis brangus?

Dantų tiesinimas kapomis yra brangesnis gydymo metodas negu gydymas standartiniais metaliniais breketais. Tačiau gydymo kapomis kaina yra panaši į gydymo keramikiniais ar safyriniais breketais ir žemesnė negu dantų tiesinimas individualiais liežuviniais breketais. Šį tiesinimo būdą pasirinkę pacientai džiaugiasi komfortu gydymo metu, lengva kapų bei burnos ertmės priežiūra ir gydymo rezultatu – jie sako, kad šis tiesinimo būdas tikrai vertas savo kainos ir kad neabejodami rekomenduotų jį savo draugams ar artimiesiems.


Kaip kapos tiesina dantis?

Dantų tiesinimo kapos švelniai spaudžia dantis ir stumia juos į suplanuotą padėtį. Tam, kad dantys nuolat judėtų reikiama linkme, kapos kas 10-14 dienų yra keičiamos naujomis.


Ar tiesinant dantis kapomis reikalingos papildomos priemonės?

Tam, kad kapa geriau laikytųsi, gydymo metu ant kai kurių dantų užklijuojami maži plombinės medžiagos gabalėliai. Siekiant, kad dantys lengviau ir greičiau judėtų norima kryptimi, gali būti naudojamos ir specialios elastinės gumelės.